• HOTED’DEN VİRÜSLERLE MÜCADELE VE KORUNMA YÖNTEMLERİ SEMİNERİ
  • 1. HOUSEKEEPING VE TURİZM ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  • HOTED ANFAŞ'A DAMGA VURDU
  • TURİZM SORUNLARI TARTIŞILDI
  • HOTED, ANTED, TÜRSAD DAYANIŞMASI
  • 90 BİN EMEKÇİ İŞSİZ
  • HOTED ANITKABİR’DE!
  • Housekeepıng camiası Fethiye’de buluştu
  • HOUSEKEEPING CAMİASI FETHİYEDE BULUŞUYOR
  • ALANYA GAZETECİLER CEMİYETİNE ZİYARET
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10HOTED 2016 SEZONUNA HAZIRLANIYOR
Hotel Kat Hizmetleri Eğitimi ve Dekorasyonu Derneği ( HOTED ) Alanya her ay düzenli olarak gerçekleştirdikleri eğitim seminerlerine bir yenisini daha ekledi. 
Kuruluşundan bu yana eğitim, etkinlik ve mesleki faaliyetleriyle adından sıkça söz ettiren Hoted Alanya, 20 Şubat 2016 tarihinde Eftalia Marın Resort Otel’in ev sahipliğinde ve Gün su Aş endüstriyel firmasının katkılarıyla gerçekleştirilen kimyasal konulu eğitim seminerine, sektörde faaliyet gösteren tedarikçi firmaların temsilcileri ve Hoted camiası adeta akın etti. 
Hoted onursal başkanı ve baş danışman Hakan Halit Yeni başta olmak üzere, sektörde faaliyet gösteren firmaların yöneticileri ve temsilcileri, Bilpa Aş sahibi Alptuğ Bildirici, Temizel Çamaşır yıkama fabrikası yetkilileri, Housekeepıng camiasının mensupları ve Günsu Aş’nin tam kadro katıldığı seminerin açılış konuşmasını dernek başkanı Tarık Saylar yaptı. 
Saylar, ‘’ Her yıl Ocak ayında gerçekleştirdiğimiz Uluslararası Housekeepıng Olimpiyatlarımız nedeniyle iki ay süreyle ara verdiğimiz eğitim seminerlerimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bizlere desteklerini hiç esirgemeyen Günsu Aş yönetimi ve ekibi başta olmak üzere, bu gün burada bizlere ev sahipliği yapan Eftalia Marın Resort Otel yönetimine ve tüm dostlarımıza, derneğimiz ve camiamız adına teşekkür ediyorum. Seminerlerimiz başta olmak üzere, eğitim, etkinlik ve faaliyetlerimize devam edeceğiz’’ dedi.

2016 SEZONUNA HAZIRLANIRKEN, KİMYASALLAR VE LEJYONELLA ÖZETLENDİ

GÜNSU AŞ markalaşma ve iletişim müdürü Murat Cumhur, Dr. Yüce Kayabek ve ARGE müdürü Hakan Ekinci’nin sunumuyla, kimyasallar, özellikleri, pH değerleri ve Lejyonella konularında dikkat edilmesi gereken hususların özetlenerek anlatıldığı seminer yaklaşık iki saat sürdü. Seminerin sonunda, Günsu Aş yurt içi ve yurt dışı satış koordinatörü Emine Nayir, endüstriyel bölümü Türkiye satış müdürü Altan Aslan ve seminere ev sahipliği yapan HK Ayşe Aksoy’a, destek ve katkılarından dolayı teşekkür edilip, çiçek takdim edildi.

YENİ’DEN BASIN AÇIKLAMASI: 
TÜRK TURİZMİ, TARİHİNİN EN KRİTİK SEZONUNA HAZIRLANIYOR

Hoted onursal başkanı ve baş danışmanı Hakan Halit Yeni 2016 turizm sezonuyla ilgili seminer sonrası basın mensuplarına kısa bir açıklama yaptı. Yeni, ‘’ Öyle görünüyor ki, turizmciler olarak çalışanından işverenine hepimiz zorlu bir sınavdan geçeceğiz. İçinde bulunduğumuz şartlar gereği yatırımcısından çalışanına kadar, sektörle ilişkili herkes diken üstünde desek yeridir. Belirsizlik had safaya ulaşmış, bu belirsizliğin getirdiği tedirginlik, korku, tabiri caizse paranoya derecesine varmış durumda. Kabul etmek gerekir ki, ortada bir sıkıntı var.

Devletiyle, yatırımcısıyla, çalışanıyla herkesi zorlu bir sınav bekliyor. Önemli olan ilgili herkesin üzerine düşeni yapıp, bu sınavdan başarıyla geçebilmesidir. İşin psikolojik boyutunu da göz önüne alarak, yazılı ve görsel medya başta olmak üzere, turizme zarar verecek her türlü eylemden, söylemden, açıklamalardan, paylaşımlardan şiddetle kaçınılmalıdır. Ayrıca altını özellikle çizerek ifade etmeliyim ki, bu güne kadar turizmcisini kendi kaderine terk eden devletimizin, işverenine sahip çıkmasının tam zamanıdır. Bu kritik zamanda sahip çıkmalıdır ki, turizmcilerde çalışanına sahip çıkabilsin’’ diyen Yeni, açıklamasına şöyle devam etti. ‘’

İvedilikle işverenin elini güçlendirecek gerekli tüm adımları atıp, sektörden ekmek yiyen yüz binlerce insanın bir nebze de olsa rahatlamasını sağlamalıdır. İlaveten, işverenlerimiz sektörün önde gelen, söz sahibi zati muhteremler gerekirse devletin kapısında gece gündüz yatmalıdırlar. Kendi kendimize ağlamanın bir yararı olmadığını hepimiz gayet iyi biliyoruz.

Dur durak bilmeden otel yapmanın turizme bir katkı sağlamadığını da hepimiz net bir şekilde görmüş olduk. Uzun lafın kısası, turizmcisinin ayakta durabilmesi için devletimizin acilen bir şeyler yapması ne kadar zorunlu hale gelmişse, turizmcilerimizin de, devletin kapısında yatması o kadar zorunlu hale gelmiştir. Hatta geç bile kalınmıştır. Kolay yolu seçerek durumun faturası çalışana çıkartılmamalıdır.

Aksine işletmecilerimiz çalışanına böyle zamanlarda daha çok sahip çıkmalıdırlar. Ümit ediyoruz ki, korkulduğu gibi uçurumlar olmaz. Ki, ben öyle söylenildiği gibi derin uçurumların olmayacağını düşünenlerdenim. Böyle zamanlarda durumdan vazife çıkaranlarda çok olacaktır. 
Öyle ve ya böyle, her hâlükârda turizmcilerimiz kendi kendine ağlamayı bırakmalıdır. Harekete geçerek, devletin kapısına gerekirse çadır kurmalıdır. Turizmcinin eline böyle bir fırsat bir daha geçmez. Kaldı ki belirsizlik sadece bu yıla mahsus değildir. Önümüzdeki yıllar içinde risk devam etmektedir. ’’ dedi.

HOTED ALANYA ULUSLARARASI 8. HOUSEKEEPING OLİMPİYATLARI
Saygı değer turizmcilerimiz, sevgili meslektaşlarımız, kıymetli dostlarımız, değerli basın mensuplarımız;
Detay için tıklayınız ...

İŞ GÜVENLİĞİ VE İŞÇİ SAĞLIĞI
Değerli üye ve meslektaşlarımızı, saygı değer dostlarımızı eğitim seminerimize bekliyoruz.
Detay için tıklayınız ...

HOTED ALANYA YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINDAN
Hoted Akademi Eğitim Komite Başkanlığımızca her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz kat şefliği...
Detay için tıklayınız ...

HOTED ALANYA ULUSLARARASI 7. HOUSEKEEPING OLİMPİYATLARI
Hotel Kat Hizmetleri Eğitimi ve Dekorasyonu Derneği (HOTED ) olarak üyelerimizi ve meslektaşlarımızı
Detay için tıklayınız ...

HOTED ALANYA YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINDAN!
Hotel Kat Hizmetleri Eğitimi ve Dekorasyon Derneği (HOTED) Alanyanın olağan genel kurulu...
Detay için tıklayınız ...

HOTED ALANYA 6.HOUSEKEEPİNG OLİMPİYATLARI 2018 YARIŞMALARIN PUANLAMA KRİTER
Detay için tıklayınız ...

6.ULUSLARARASI HOUSEKEEPING OLİMPİYATLARI & ANFAŞ OTEL EKİPMANLARI FUARI
17-18-19-2O Ocak 2018 Tarihlerinde 29’ uncusu gerçekleştirilecek olan Antalya Anfaş Otel Ekipmanları Fuarında yerini alan Hoted ’in düzenleyeceği Housekeeping olimpiyatları, her yıl olduğu gibi bu yılda büyük ilgi görmesi bekleniyor.
Detay için tıklayınız ...

HOTED ALANYA ULUSLAR ARASI 6. HOUSEKEEPING OLİMPİYATLARI KATILIM FORMU
Detay için tıklayınız ...

DİKKAT EKSİKLİĞİ VE ETKİLİ İLETİŞİM - TÜRK TURİZMİNDE HOUSEKEEPING
Psikiyatrist Uzman Doktor Mustafa Erkan
Detay için tıklayınız ...

HOTED ALANYA ULUSLARARASI 5. HOUSEKEEPING OLİMPİYATLARI
Hotel Kat Hizmetleri Eğitimi ve Dekorasyonu Derneği (HOTED ) olarak üyelerimizi ve meslektaşlarımızı
Detay için tıklayınız ...

Online Ziyaretçi 2
Dün Tekil 103
Bugün Tekil 33
Toplam Tekil 131285