• TURİZM EMEKÇİLERİ BULUŞTU, KURSİYERLER SERTİFİKALARINI ALDILAR!
  • 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN - İYİ Kİ VARSINIZ
  • BİZ BÜYÜDÜKÇE BÜYÜMEYE DEVAM BİR AİLEYİZ
  • ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZI ZİYARET ETTİK
  • SEKTÖRÜN VE EMEKÇİLERİN SORUNLARI MASAYA YATIRILDI
  • Housekeepıng Camiası Bodrum'da Buluştu!
  • NİSAN SONUNA KADAR TURİZM BÖLGELERİNDEKİ  LİSE VE ÜNİVERSİTELERDE 7 PANEL
  • HOTED'DEN GÖZ KAMAŞTIRAN BALO
  • TÜM TURİZM EMEKÇİLERİ ADINA TEŞEKKÜRLER - DİGİ-Z MEDYA
  • HOTED, ALANYA HUZUREVİ SAKİNLERİNİ AĞIRLADI!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 
4 ŞUBAT TURİZM EMEKÇİ DERNEKLERİ ZAM PROTESTOSU ORTAK BASIN AÇIKLAMASIDIR!
Gelen faturalar karşısında emekçi, emekli, gariban, özellikle asgari ücretli, asgari ücretin altında maaş alan emekli kesim ve dar gelirli vatandaşlar olarak hepimiz şaşkınlık içinde, ne yapacağımızı bilemez duruma geldik. Öyle böyle değil, en idareli kullananların faturaları bile 600-700 TL'nin altında gelmiyor.
Sayın Cumhurbaşkanımızın 150 kW'ın 210 kW' a çıkarıyoruz açıklaması, %52 ve yüzde 127' lik büyük zam oranı gerçeğini değiştirmiyor. Bu açıklama katlamalı fiyatlandırmanın ve yüksek zam oranının üstünü kapatma, unutturma taktiğinden başka bir şey değildir. Değişen hiç bir şey olmayacak.
En düşük ev kirasının 2000 TL'nin üzerine çıktığı, 12 Kg bir tüpün 255 TL olduğu, çarşı pazarın cayır cayır yandığı, en düşük su faturasının 100 TL'nin altına düşmediği, 4 kişilik bir hanede yoksulluk sınırının 14 bin TL'yi geçtiği, yani yiyeceğimizden içeceğimize, çarşı pazar tüm, yaşamsal temel ihtiyaçlarımıza her gün gelen, dur durak bilmeyen zam yağmurlarının altında çırpındığımız eridiğimiz yetmiyormuş gibi, öldürücü darbeyi elektrik faturalarına gelen yüksek oranlı zamlardan aldık.
Dolayısıyla emekçiler olarak bu zamların altından, kalkamayız, kalkmamız mümkün değil. Asıl mesele bu zam oranlarının aşırı yüksek olmasıdır.
En düşük fatura 700 ile 2000 TL arasında değişiyor. Sözümüz ona asgari ücrete, emekçiye, emekliye iyi artış yaptılar, enflasyona ezdirmeyeceğiz dediler. Keşke hiç artış yapmasalardı da, emekçinin, emeklinin, garibanın cebine de hiç dokunmasalardı. Bu karda kışta ne yapsın şimdi bu millet! Hepimizi battaniyelerin yorganların altına mahkûm ettiler. Bu zamlar sadece kış aylarımızı etkilemeyecek. Bize diyorlar ki kış mevsiminde donun yaz aylarında yanın, başka bir söylemle şartellerinizi kapatın elektrik kullanmayın, yemeyin içmeyin... Bu millete eziyet, işkence değil de nedir bu?
Biz emekçi kuruluşları olarak bu haksızlığı, soygunculuğu, vicdansızlığı, acımasızlığı, tarihin en büyük zam zulmünü şiddetle reddediyoruz, kınıyoruz, protesto ediyoruz. Bu kabulü mümkün olmayan yüksek zam oranlarının acilen düzeltilmesini, geri alınmasını, makul seviyelere çekilmesini bekliyoruz.
Emekçiye, emekliye, asgari ücrete yapılan artış, sadece elektrik faturalarından tek kalemde fazlasıyla geri alındı. Gelen faturalar resmen ev kirası gibi. Alım gücümüzün yerle bir olduğu bu şartlarda nasıl yaşayacağız, nasıl geçineceğiz? Nasıl ayakta kalacağız nasıl evlatlarımızı okutacağız. Bu nasıl bir vicdansızlıktır, bu nasıl bir insafsızlıktır böyle! Yeter artık dayanacak gücümüz kalmadı. Zam yağmurları altında resmen can çekişiyoruz.
Hükümetin, iktidarın yetkililerini bu zulme bir an önce son vermelerini ve asgari ücrete, emekçiye, emekliye yaptıkları artışları acilen yeniden güncellemelerini bekliyoruz. Kaynaklarını cebimizde değil, başka yerlerde aramalarını istiyoruz. Bıçak kemiğe dayandı bizler bu zulmün altından kalkamayız. Bu zam zulmüne hayır diyor ve bir kez daha şiddetle protesto ediyoruz.
Bu gün burada kuruluşlarımızın başkanları ve temsilcileriyle sınırlandırdığımız bu açıklamamızın takipçisi olacağız. Sesimizin duyulmaması, dikkate, alınmaması, kulak tıkanması halinde gerekirse binlerce emekçilerimizle birlikte Akdeniz elektrik önünde toplanma dahil her türlü yasal haklarımızı kullanacağız.
Hotel Kat Hizmetleri Eğitimi ve Dekorasyonu Derneği
HOTED
KURUCUSU ONURSAL BAŞKANI, BAŞDANIŞMANI
HAKAN HALİT YENİ
Akdeniz Profesyonel Aşçılar birliği
AKPAB
HASAN ŞAHİN- BAŞKAN VEKİLİ
Akdeniz Yiyecek ve İçecek Yöneticileri Derneği
AYİY-DER
MEHMET ERAT-BAŞKAN
Alanya Altın Kepçe Turizm ve Aşçılar Derneği
AKTAD
ERGÜL DEMİRAL- BAŞKAN
Anadolu Teknik Yöneticiler ve Çalışanlar Derneği
ATYD
ABDULLAH KAVAK- BAŞKAN

HOTED 2023 OLİMPİYAT KATILIM FORMU
Detay için tıklayınız ...

Hoted Akademi Kat Şefliği Kursları
Hoted Akademi Eğitim Komitesi başkanlığımızca her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz, pandemi nedeniyle ara verdiğimiz kat şefliği...
Detay için tıklayınız ...

Hoted Uluslararası Housekeepıng Olimpiyatları
Saygıdeğer dostlarımız, değerli üye ve meslektaşlarımız, her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz ve pandemi dolayısıyla ara verdiğimiz HOTED ....
Detay için tıklayınız ...

HOTED ALANYA YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINDAN!
Hotel Kat Hizmetleri Eğitimi ve Dekorasyonu Derneği HOTED’in olağan genel kurulu 14. 11 2021 saat 14.00’ de yazılı gündeme göre Alanya Hoted dernek merkezinde gerçekleştirilecektir.
Detay için tıklayınız ...

HOTED ALANYA ULUSLARARASI 8. HOUSEKEEPING OLİMPİYATLARI
Saygı değer turizmcilerimiz, sevgili meslektaşlarımız, kıymetli dostlarımız, değerli basın mensuplarımız;
Detay için tıklayınız ...

İŞ GÜVENLİĞİ VE İŞÇİ SAĞLIĞI
Değerli üye ve meslektaşlarımızı, saygı değer dostlarımızı eğitim seminerimize bekliyoruz.
Detay için tıklayınız ...

HOTED ALANYA YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINDAN
Hoted Akademi Eğitim Komite Başkanlığımızca her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz kat şefliği...
Detay için tıklayınız ...

HOTED ALANYA ULUSLARARASI 7. HOUSEKEEPING OLİMPİYATLARI
Hotel Kat Hizmetleri Eğitimi ve Dekorasyonu Derneği (HOTED ) olarak üyelerimizi ve meslektaşlarımızı
Detay için tıklayınız ...

HOTED ALANYA YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINDAN!
Hotel Kat Hizmetleri Eğitimi ve Dekorasyon Derneği (HOTED) Alanyanın olağan genel kurulu...
Detay için tıklayınız ...

HOTED ALANYA 6.HOUSEKEEPİNG OLİMPİYATLARI 2018 YARIŞMALARIN PUANLAMA KRİTER
Detay için tıklayınız ...

Online Ziyaretçi 1
Dün Tekil 158
Bugün Tekil 184
Toplam Tekil 252120