• TURİZM EMEKÇİLERİ BULUŞTU, KURSİYERLER SERTİFİKALARINI ALDILAR!
  • 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN - İYİ Kİ VARSINIZ
  • BİZ BÜYÜDÜKÇE BÜYÜMEYE DEVAM BİR AİLEYİZ
  • ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZI ZİYARET ETTİK
  • SEKTÖRÜN VE EMEKÇİLERİN SORUNLARI MASAYA YATIRILDI
  • Housekeepıng Camiası Bodrum'da Buluştu!
  • NİSAN SONUNA KADAR TURİZM BÖLGELERİNDEKİ  LİSE VE ÜNİVERSİTELERDE 7 PANEL
  • HOTED'DEN GÖZ KAMAŞTIRAN BALO
  • TÜM TURİZM EMEKÇİLERİ ADINA TEŞEKKÜRLER - DİGİ-Z MEDYA
  • HOTED, ALANYA HUZUREVİ SAKİNLERİNİ AĞIRLADI!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 
SEKTÖRÜN VE EMEKÇİLERİN SORUNLARI MASAYA YATIRILDI
HORECA sektörünün nabzı 34. Hotel Equipmet fuarında tutuldu. 34. Hotel Equıpment - Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı 16-19 Ocak 2024 tarihleri arasında TT Global Fuarcılığın ev sahipliğinde Antalya Anfaş Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Dört gün süren fuar süresince birçok etkinliklerin yanı sıra ‘Sektörün Başlıca Sorunları’ başlıklı iki büyük panel gerçekleştirildi. Fuarın ikinci ve üçüncü günü gerçekleştirilen panellere ülke genelindeki Housekeepıng dernekleri başta olmak üzere, turizm camiası büyük ilgi gösterdi.
 HOTED (Hotel Kat Hizmetleri Eğitimi ve Dekorasyonu Derneği) öncülüğünde ‘Sektörün Başlıca Sorunları’ başlığı ile düzenlenen panellerde turizmin geleceği masaya yatırıldı. HOTED Onursal Başkanı Baş Danışmanı ve Housekeepıng eğitmeni Hakan Halit Yeni’nin moderatörlüğünü üstlendiği panelin ilki 17 Ocak'ta  Alanya, Antalya, Fethiye, Marmaris, Bodrum, Van, İstanbul ve Ankara'da faaliyet gösteren Housekeepıng derneklerinin yönetim kurulu başkanlarının konuşmacı olarak katılımıyla gerçekleştirildi. Panelde yerlerini alan dernek başkanları Housekeepıng emekçilerinin sorunlarını ve mesleğin geleceğini tartışıp, Yeni'nin yönelttiği soruları cevapladılar.  
'Emekçiler sordu birbirinden önemli isimler cevapladı '
Sektörün başlıca sorunlarının konuşulduğu panelin ikincisi ise 18 Ocak'ta gerçekleştirildi. Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Yönetim Kurulu Başkanı Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu üyesi ve Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Turizm Meclis Üyesi Burhan Sili, Alanya Kent Konseyi Başkanı Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Yönetim Kurulu üyesi Kamu Yönetim Uzmanı Türkiye Kent Konseyleri Platformu 16. Dönem Başkanı Nurhan Özcan, Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Yönetim Kurulu Başkanı ve Limak Hotels Koordinatörü Hakan Saatçioğlu, İnsan Kaynakları Yöneticileri Derneği (İNKAY) Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Yavuz ’un yer aldığı panelde ilk olarak 2024 yılına dair turizm beklentileri ve hedefleri tartışıldı. 
Panel moderatörü HOTED Onursal Başkanı Başdanışmanı ve Housekeepıng eğitmeni Hakan Halit Yeni, ‘Kalifiye eleman sorunu, çalışanların sektöre olan güven problemi, yaşadığı ekonomik sıkıntılar, iş gücü eksikliği, lojman- barınma, yasal haklar, referanssız gizliden yapılan eleman transferleri ve işverenlerin ekibi olan departman müdürü alımları, ehliyetin liyakatin ikinci plana atılarak departman müdürü alımlarının etik olup olmadığı gibi merak edilen soruları gündeme getirerek, panelistlere bu sorunlar hakkında görüş ve çözüm önerilerini sorarak, sektörün kanayan yaralarına cevap aradı. Panellerin sonuna soru cevap bölümü eklendi ve katılımcılar merak ettikleri konularda sorular sordular. 
Housekeepıng camiasının mensupları başta olmak üzere, sektörde çalışan yönetici kadrolarının adeta akın ettiği panellerin sonunda, Hakan Halit Yeni, katılım ve katkılarından dolayı konuklarına plaket takdim edip, tüm emekçiler adına teşekkür etti.
HAKAN HALİT YENİ, 'OLDUKÇA VERİMLİ VE BAŞARILI BİR FUAR OLDU'
Fuar sonrası kısa bir değerlendirme yapan Yeni, ''Fuar süresince irili ufaklı 4 seminer, 6 toplantı ve 2 büyük panel gerçekleştirdik. Oldukça başarılı ve verimli bir fuar olmasının yanı sıra, Türkiye genelindeki derneklerimizin başkanları ve yönetimleriyle yaptığımız toplantılar sonucunda, önümüzdeki fuara Türkiye Housekeeper'lar Federasyonunu yetiştirme kararı aldık. Başta TT Global fuarcılık ve Telgraf Turizm ekibi olmak üzere, katılan katkı sağlayan, emeği geçen herkese tüm camiamız adına teşekkür ediyoruz. Katılamayan emekçilerimiz için panellerin videolarını yakında sosyal ağlarımızdan yayınlayacağız”dedi.

HOTED 2023 OLİMPİYAT KATILIM FORMU
Detay için tıklayınız ...

Hoted Akademi Kat Şefliği Kursları
Hoted Akademi Eğitim Komitesi başkanlığımızca her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz, pandemi nedeniyle ara verdiğimiz kat şefliği...
Detay için tıklayınız ...

Hoted Uluslararası Housekeepıng Olimpiyatları
Saygıdeğer dostlarımız, değerli üye ve meslektaşlarımız, her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz ve pandemi dolayısıyla ara verdiğimiz HOTED ....
Detay için tıklayınız ...

HOTED ALANYA YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINDAN!
Hotel Kat Hizmetleri Eğitimi ve Dekorasyonu Derneği HOTED’in olağan genel kurulu 14. 11 2021 saat 14.00’ de yazılı gündeme göre Alanya Hoted dernek merkezinde gerçekleştirilecektir.
Detay için tıklayınız ...

HOTED ALANYA ULUSLARARASI 8. HOUSEKEEPING OLİMPİYATLARI
Saygı değer turizmcilerimiz, sevgili meslektaşlarımız, kıymetli dostlarımız, değerli basın mensuplarımız;
Detay için tıklayınız ...

İŞ GÜVENLİĞİ VE İŞÇİ SAĞLIĞI
Değerli üye ve meslektaşlarımızı, saygı değer dostlarımızı eğitim seminerimize bekliyoruz.
Detay için tıklayınız ...

HOTED ALANYA YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINDAN
Hoted Akademi Eğitim Komite Başkanlığımızca her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz kat şefliği...
Detay için tıklayınız ...

HOTED ALANYA ULUSLARARASI 7. HOUSEKEEPING OLİMPİYATLARI
Hotel Kat Hizmetleri Eğitimi ve Dekorasyonu Derneği (HOTED ) olarak üyelerimizi ve meslektaşlarımızı
Detay için tıklayınız ...

HOTED ALANYA YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINDAN!
Hotel Kat Hizmetleri Eğitimi ve Dekorasyon Derneği (HOTED) Alanyanın olağan genel kurulu...
Detay için tıklayınız ...

HOTED ALANYA 6.HOUSEKEEPİNG OLİMPİYATLARI 2018 YARIŞMALARIN PUANLAMA KRİTER
Detay için tıklayınız ...

Online Ziyaretçi 2
Dün Tekil 158
Bugün Tekil 194
Toplam Tekil 252130