• HOTED AGC' yi ziyaret Etti
  • HOTED’DEN VİRÜSLERLE MÜCADELE VE KORUNMA YÖNTEMLERİ SEMİNERİ
  • 1. HOUSEKEEPING VE TURİZM ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  • HOTED ANFAŞ'A DAMGA VURDU
  • TURİZM SORUNLARI TARTIŞILDI
  • HOTED, ANTED, TÜRSAD DAYANIŞMASI
  • 90 BİN EMEKÇİ İŞSİZ
  • HOTED ANITKABİR’DE!
  • Housekeepıng camiası Fethiye’de buluştu
  • HOUSEKEEPING CAMİASI FETHİYEDE BULUŞUYOR
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10HOUSEKEEPING OLİMPİYATLARI 2018
Hoted Uluslararası 6. Housekeeping Olimpiyatları tüm zamanların rekorunu kırdı. Ve muhteşem bir finalle sona erdi. 
( Basından )

Hotel Kat Hizmetleri Eğitimi ve Dekorasyonu Derneği (HOTED ALANYA) 17 - 20 Ocak 2018 tarihlerinde kapılarını ziyaretçilerine açan ve Türkiye`nin en çok ziyaret edilen fuarı olma özelliğine sahip olan Uluslararası Antalya ANFAŞ 29. Hotel Equipment 2018 Fuarında, TOLKAR Çamaşırhane ekipmanlarının ana sponsorluğunda gerçekleştirilen Uluslararası 6. Housekeeping olimpiyatları bu yıl bir rekora imza attı ve tüm zamanların katılım rekorunu kırdı.

Türkiye'nin en çok ziyaret edilen fuarında 6. Housekeeping Olimpiyatları eğlenceli, bir o kadar da renkli görüntülere sahne oldu. Bu yıl bir değişiklik yaparak sadece Turizm ve meslek okullarının yarıştığı olimpiyatlarda, okulları adına öğrenciler; hızlı ve standartlara uygun yatak yapımı, towel origami (havluyla figürler oluşturma) mop’la süpürme, basket atma, mumya adam gibi çeşitli kategorilerde yarışarak hünerlerini sergilediler. Hazırlıklarına aylar öncesinden başlanan ve titizlikle hazırlanan olimpiyatların Jüri üyeliklerini ise, Alanya turistik işletmeciler derneği ikinci başkanı Hızır Bozdoğan, Profesyonel otel yöneticileri derneği yönetim kurulu üyesi Şefik Ketres, Özgül termal otel genel müdürü Süleyman Çınaroğlu, İstanbul Housekeeping eğitim ve dayanışma derneği başkanı Musa Yurdakul, Kent konseyi başkanı Nurhan Özcan, Alanya gazeteciler cemiyeti ikinci başkanı ve Kanal A müdürü Gaye Coşkun Aygen, Tolkar yönetim kurulu üyesi Cenker Karece ve Hakan Halit Yeni gibi turizmin, sektörün duayenleri ve tanınmış renkli simaları üstlendi.

Yarışma öncesi Yeni, olimpiyatlarla ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Onursal Başkanı ve Baş Danışmanı Hakan Halit Yeni, yarışma öncesi medya mensuplarına yaptığı basın açıklamasında, farkındalık yaratmak adına olimpiyatların Housekeeping mesleği ve Türk turizmi adına çok önemli olduğunu söyledi. Yeni; “Housekeeping ( Kat hizmetleri ) departmanı konaklama sektörünün, yüzü aynasıdır. Sağlıklı yaşamın korunması ve geri dönüşüm turizminin yegane teminatıdır.

Son yıllarda Housekeeping, özellikle çalışanlar konusunda hızla kan kaybetmektedir. Bir şeyler yapılıp, önlem alınmazsa, iki yıl içerisinde istenmeyen sonuçlarla karşı karşıya kalabiliriz. 
Özellikle sahil turizminde sürdürülebilirlik adına, Housekeeping ‘in her yönüyle geliştirilmesi, çıtasının yükseltilmesi sadece bu mesleğin mensupları için değil, işletmecilerimiz, yatırımcılarımız ve tüm turizm camiamız için de çok büyük önem arz etmektedir. 
Bu anlamda çalışmalarımıza desteğini esirgemeyen herkese canı gönülden bir kez daha teşekkür eder, saygı ve şükranlarımızı sunarız. Dostlarımızın, iş ortaklarımızın destek ve katkılarıyla yapılan bu ve benzeri çalışmalar sayesinde, özellikle gençlerimize Housekeeping departmanını sevdirmek ve mesleğe tercih edilirliği arttırmak adına, çalışmalarımıza en üst perdeden devam edip, özellikle okullarımızı ön plana çıkararak bu departmanın önemini anlatmaya çalışıyoruz” dedi.

Yeni, “Turizm okullarının yarışmalara göstermiş oldukları ilgi alaka ve katılımları başta olmak üzere, ülkemizin dört bir yanından gelen Housekeeping derneklerimizin başkanları, üyeleri ve meslektaşlarımızın katılımı ve ilgisi bu yıl tüm zamanların rekorunu kırmıştır. Çalışmalarımızın amaç ve hedeflerimiz doğrultusunda ilerlediğini görmek bizi ziyadesiyle memnun ediyor. Sponsorlarımız başta olmak üzere, katılan, katkı sağlayan, mesleğimiz adına çalışıp, çabalayan herkese teşekkür ediyoruz’ ’dedi.

Dernek başkanı saylar, turizmin geleceği için gençleri ön plana çıkarmalıyız.

Dernek başkanı Tarık Saylar , “Bu yıl olimpiyatlara okullarımızdan olağan üstü bir talep geldiği için otellerimizi iptal edip, okullarımızı üç katına çıkardık ve sadece okullarımızı yarışmalara davet ettik. Bunun sebebi ise Onursal başkanımızın da sık sık dile getirdiği gibi bu bölümde kan kaybını önlemek için gençlerimizin ön plana çıkarılması gerektiğine inanıyoruz. Bu sadece bizle bitecek bir iş değil, özellikle işetmecilerimizinde bu bölümle ilgili ellerini taşın altına koyma zamanı gelmiş, hatta geçmiştir bile. Olimpiyatlara gösterilen ilgi ve alakadan son derece memnunuz. Bu güne kadar olduğu gibi bu günden sonrada çalışmalarımıza ara vermeden, tüm hızıyla devam edeceğiz. Ayrıca olimpiyatlar başta olmak üzere, Hoted ’in çalışmalarına, etkinliklerine destek veren, katkı sağlayan dostlarımıza tüm camiamız adına teşekkür ediyoruz’’ dedi.

Daha önceki olimpiyatlarda 5 yada 6 okula yer verilirken, bu yıl bu sayı 15 okula çıkarıldı. Derece giren okullar ise şu şekilde;
1’ci, Şaban Temüge Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi( YALOVA ) 2. Sakin Şehir Mesleki ve Teknik Anadolu Sisesi ( ORDU ) 3. Ümit Altay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ALANYA olarak açıklandı.
Yarışmalar görkemli bir ödül töreniyle sona erdi. 
Bu yıl bir değişiklik yapılarak, yarışmalara katılan ve dereceye giremeyen tüm okullara plaket, öğrencilerin tamamına ise katılım sertifikası takdim edilip, olimpiyat tişörtü hediye edildi.

Ayrıca Türkiye'nin dört bir yanından gelen İstanbul, Alanya, Marmaris, Fethiye, Bodrum, Van gibi Housekeeping derneklerine emek veren, görev yapan ve meslekte yirmi yılını dolduran Housekeeping müdürlerine onursal başkan ve başdanışman Hakan Halit Yeni tarafından, teşekkür plaketi takdim edildi.

Dereceye giren öğrenciler ödüllendirildiler.

1.2. ve 3. Cü olarak dereceye giren öğrenciler, kupa, madalya ve tatille ödüllendirildiler. 1'nciye, ödül avcısı olarak medyada sık sık yer alan Alanya Sirius Delüxe Otel’de iki gün. 2’inciye, Afyon Özgül Termal Otel’de iki gün, 3’üncüye ise, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği ( Altid ) İkinci başkanı Hızır Bozdoğan tarafından iki gün tatil hediye edildi. Housekeeping ve turizm camiasının rekor katılımıyla gerçekleştirilen organizasyona destek veren, katkı sağlayan firmalara plaket takdim edilmesiyle birlikte, toplu hatıra fotoğrafı çekilerek yarışmalar muhteşem bir finalle sone erdi.

HOTED ALANYA ULUSLARARASI 8. HOUSEKEEPING OLİMPİYATLARI
Saygı değer turizmcilerimiz, sevgili meslektaşlarımız, kıymetli dostlarımız, değerli basın mensuplarımız;
Detay için tıklayınız ...

İŞ GÜVENLİĞİ VE İŞÇİ SAĞLIĞI
Değerli üye ve meslektaşlarımızı, saygı değer dostlarımızı eğitim seminerimize bekliyoruz.
Detay için tıklayınız ...

HOTED ALANYA YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINDAN
Hoted Akademi Eğitim Komite Başkanlığımızca her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz kat şefliği...
Detay için tıklayınız ...

HOTED ALANYA ULUSLARARASI 7. HOUSEKEEPING OLİMPİYATLARI
Hotel Kat Hizmetleri Eğitimi ve Dekorasyonu Derneği (HOTED ) olarak üyelerimizi ve meslektaşlarımızı
Detay için tıklayınız ...

HOTED ALANYA YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINDAN!
Hotel Kat Hizmetleri Eğitimi ve Dekorasyon Derneği (HOTED) Alanyanın olağan genel kurulu...
Detay için tıklayınız ...

HOTED ALANYA 6.HOUSEKEEPİNG OLİMPİYATLARI 2018 YARIŞMALARIN PUANLAMA KRİTER
Detay için tıklayınız ...

6.ULUSLARARASI HOUSEKEEPING OLİMPİYATLARI & ANFAŞ OTEL EKİPMANLARI FUARI
17-18-19-2O Ocak 2018 Tarihlerinde 29’ uncusu gerçekleştirilecek olan Antalya Anfaş Otel Ekipmanları Fuarında yerini alan Hoted ’in düzenleyeceği Housekeeping olimpiyatları, her yıl olduğu gibi bu yılda büyük ilgi görmesi bekleniyor.
Detay için tıklayınız ...

HOTED ALANYA ULUSLAR ARASI 6. HOUSEKEEPING OLİMPİYATLARI KATILIM FORMU
Detay için tıklayınız ...

DİKKAT EKSİKLİĞİ VE ETKİLİ İLETİŞİM - TÜRK TURİZMİNDE HOUSEKEEPING
Psikiyatrist Uzman Doktor Mustafa Erkan
Detay için tıklayınız ...

HOTED ALANYA ULUSLARARASI 5. HOUSEKEEPING OLİMPİYATLARI
Hotel Kat Hizmetleri Eğitimi ve Dekorasyonu Derneği (HOTED ) olarak üyelerimizi ve meslektaşlarımızı
Detay için tıklayınız ...

Online Ziyaretçi 2
Dün Tekil 45
Bugün Tekil 43
Toplam Tekil 154348