• HOTED AGC' yi ziyaret Etti
  • HOTED’DEN VİRÜSLERLE MÜCADELE VE KORUNMA YÖNTEMLERİ SEMİNERİ
  • 1. HOUSEKEEPING VE TURİZM ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  • HOTED ANFAŞ'A DAMGA VURDU
  • TURİZM SORUNLARI TARTIŞILDI
  • HOTED, ANTED, TÜRSAD DAYANIŞMASI
  • 90 BİN EMEKÇİ İŞSİZ
  • HOTED ANITKABİR’DE!
  • Housekeepıng camiası Fethiye’de buluştu
  • HOUSEKEEPING CAMİASI FETHİYEDE BULUŞUYOR
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10HOTED, YENİ YÖNETİMİNİ İŞ ORTAKLARIYLA BULUŞTURDU
Anadolu Köyü Restoran, HOTED Alanya’nın yeni yönetim kadrosu ve derneğe katkı sağlayıp, destek veren firmaların tanışma kahvaltısına ev sahipliği yaptı. Hotel Kat Hizmetleri Eğitimi ve Dekorasyonu Derneği (HOTED) Kasım ayı içerisine gerçekleşen kongre sonrası belirlenen yeni yönetim kurulu üyeleri ile derneğe destek verip, katkı sağlayan firma yöneticilerinin tanışması için, haşere ile mücadele firması Akdeniz Hijyen’in katkılarıyla kahvaltı organizasyonu gerçekleştirdi. Anadolu Köyü’nde gerçekleştirilen kahvaltıya HOTED geçmiş dönem yöneticileri, derneğe katkı sağlayıp, destek veren firma yöneticileri ve derneğin geçmiş dönem başkanları katıldı. HOTED ’in kurucusu, onursal başkanı ve başdanışmanı Hakan Halit Yeni’nin sunumu ile yeni yönetim ve iç kurulların tek tek tanıtıldığı organizasyonda, Yeni başkan Sevgi Topuzel ‘de kısa bir teşekkür konuşması yaptı.

DEVRELDIĞIMIZ BU BAYRAĞI EN İYİ ŞEKİLDE TAŞIYACAĞIMIZDAN KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN.
Topuzel’’ Geçtiğimiz ay 11 Kasım 2018 tarihinde devraldığımız bu bayrağı, siz saygı değer iş ortaklarımız ve dostlarımızın da destek ve katkılarıyla, layıkıyla en güzel şekilde taşıyabilmek için, yönetim kurulumuz, eğitim komitemiz, iç kurullarımız ve geçmiş dönem başkanlarımızın da destekleriyle birlikte elimizden gelen tüm çabayı göstereceğimize yürekten inanıyoruz. Bu vesile ile başta kurucumuz, onursal başkanımız ve baş danışmanımız olmak üzere, kuruluşumuza emek vermiş geçmiş başkanlarımız Sema Yorutur, Tarık Saylar ve kuruluşumuzda görev alıp katkı sağlayan tüm üye ve meslektaşlarımıza, HOTED dostlarımıza, şahsım ve yönetim kurulumuz adına sonsuz teşekkür eder, şükranlarımı sunarım. Birlik ve beraberlik içerisinde, turizmin ve mesleğimizin yarınları için yolumuza devam edeceğimize hiç kimsenin şüphesi olmasın’’ dedi.

ONURSAL BAŞKANI, BAŞDANIŞMAN HAKAN HALİT YENİ HOTED’İN YOL HARİTASINI ANLATIP YENİ YÖNETİMİ TEK TEK TANITTI.
Onursal başkan Yeni, sponsor firma Akdeniz Hijyen Duran Yılmaz'a, ve katılımcılara teşekkür etmesiyle başladığı konuşmasına şöyle devam etti. ‘’ Bu gün burada her zaman yanımızda yer alıp desteğini esirgemeyen siz kıymetli dostlarımıza Hoted ’in yeni yol haritasını ve yeni yönetimimizi tanıtmak için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Eğitim komitemiz tarafından geçtiğimiz yıllarda 5. gerçekleştirilen kat şefliği kurslarımızın 6’sı 10 Aralık 2018 Pazartesi günü başlayacak, 16-19 Ocak 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Uluslararası Anfaş Otel Ekipmanları Fuarında gerçekleştireceğimiz 7’ci Housekeepıng olimpiyatlarımızın hazırlıkları devam ediyor. 
Değişmeyen tek şey değişimdir sloganıyla başlayıp, her ay gerçekleştirdiğimiz farklı başlıklar altında ki eğitim seminerlerimiz devam edecek. İlaveten sosyal sorumluluk projeleri ve housekeepıng istihdamıyla ilgili üzerinde çalışmaya başladığımız yeni projeler var, bunlarla ilgili detaylar üzerinde başkanımız ve yönetim kurulumuz çalışmalarına devam ediyorlar. Bu çalışmalar netleştikçe İlerleyen zamanlarda sizlerle paylaşacağız. Biz, gerek turizm adına, gerek ise housekeepıng camiası ve mesleğimiz adına üzerimize düşen tüm görevleri housekeepıng çalışanlarına yönelik eğitimler dahil, gücümüz yettiğince, imkanlarımız dahilinde dostlarımızın da destek ve katkılarıyla yerine getirebilmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Meslekte eğitim, bilgi, birikim, tecrübe ve donanıma çok önem veriyoruz. Hijyenin olmadığı bir yerde sürdürülebilir bir turizmin olması da mümkün değildir. Dolayısıyla bizler geri dönüşüm turizminin yegane teminatlarıyız ’’

GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE ÇİN’DE YAŞANAN VE TÜM DÜNYADA GÜNDEM OLAN HOUSEKEEPING HİJYEN SKANDALININ ÜLKEMİZDE DE YAŞANDIĞINDAN EMİNİM. 
‘’Geçtiğimiz günlerde Çin’de birçok otelde odalara yerleştirilen gizli kameralarla tespit edilen hijyen skandalının, istisnalar kaideleri bozmamakla beraber ülkemizdeki konaklama tesislerinin birçoğunda yaşandığına eminim. Sebebine gelince, siz iki kişinin işini bir kişiye yaptırmaya çalışırsanız, yani bir kat görevlisinin standartlara uygun yapabileceği oda sayısı en fazla on sekiz olmasına rağmen, 20-25 hatta 30’lara varan oda verirseniz ki veriliyor. İsteseniz de istemeseniz de sonuç aynı olacaktır. Ç/OUT odalarındaki, çıkış yapan konukların kullandıkları kirli tekstillerle, havlularla odanın tozu da alınacaktır, bardakları da kurulanacaktır, camlar da silinecektir. Aksi takdirde gereğinden fazla yüklediğiniz işleri zamanında yetiştirebilmeleri, zamanlama açısından mümkün değildir, imkansızdır. İlaveten her çalışanın başına da bir yönetici dikip, takip edemeyeceğinize göre bu sonuç kaçınılmaz olacaktır.‘’
‘’Buna itirazı olan işletmecilerimiz varsa denesinler ve görsünler. Kimse kendini kandırmasın, bu gibi durumlarda suçlanması gereken housekeepıng yöneticileri ve çalışanları değil, tam tersine onlara kaldıramayacağı kadar iş gücü yükleyen, az insan çok iş mantığı ile hareket eden işletmecilerimizdir. Unutmamak gerekir ki, her şeyin kabul edilebilir bir sınırı, herkesin kaldırabileceği bir yük vardır.’’

TURİZM EMEKÇİLERİNİN, ÇALIŞANLARIN ÇIĞI GİBİ BÜYÜYEN SORUNLARI ANLATMAKLA BİTMEZ

Turizmde çalışanların sorunları anlatmakla bitecek gibi değil... Örneğin, sürdürülebilir olmayan sınırlı iş imkanları, yani 6 ay iş, 6 ay yat, enflasyonun altında eriyip, yok olan 1603 TL asgari ücret problemi, ülkemizdeki dört milyon Suriyeli yetmezmiş gibi, adeta ateşe benzin döküp, yangına körükle gidercesine orta Asya’dan sezonluk dört, beş aylığına ithal edilerek, turizm bölgelerine getirilen binlerce yabancı eleman… Bu ve benzer nedenlere bağlı olarak, evlerine ekmek götüremeyen, kiralarını ödeyemeyen, çocuklarını okutamayan, elektriğini, suyunu ödeyemeyen milyonlarla ifade edebileceğimiz kendi vatandaşımız olan, bu ülkenin, bu şehirlerin öz be öz kendi evlatları… Dolayısıyla aile içi geçimsizlikler, tartışmalar, hırsızlıklar, cinayetler, dilencilikler gibi sorunlar çığı gibi büyüyor. Sosyal yap ve toplumsal barış çitti anlamda zarar görüyor. Karmakarışık neresinden tutarsanız tutun elinizde kalan ama sorunları kendinden büyük olan ve bir türlü rayına giremeyen dev bir sektör… Anlat anlat bitmez. Bu sektörün sorunları nasıl düzelecek anlayamadım gitti ’’ Dedi. Daha sonra HOTED’in, eğitim, etkinlik ve faaliyetlerine destek veren firmalar başta olmak üzere, tüm HOTED dostlarına teşekkür edildi.

HOTED ALANYA ULUSLARARASI 8. HOUSEKEEPING OLİMPİYATLARI
Saygı değer turizmcilerimiz, sevgili meslektaşlarımız, kıymetli dostlarımız, değerli basın mensuplarımız;
Detay için tıklayınız ...

İŞ GÜVENLİĞİ VE İŞÇİ SAĞLIĞI
Değerli üye ve meslektaşlarımızı, saygı değer dostlarımızı eğitim seminerimize bekliyoruz.
Detay için tıklayınız ...

HOTED ALANYA YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINDAN
Hoted Akademi Eğitim Komite Başkanlığımızca her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz kat şefliği...
Detay için tıklayınız ...

HOTED ALANYA ULUSLARARASI 7. HOUSEKEEPING OLİMPİYATLARI
Hotel Kat Hizmetleri Eğitimi ve Dekorasyonu Derneği (HOTED ) olarak üyelerimizi ve meslektaşlarımızı
Detay için tıklayınız ...

HOTED ALANYA YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINDAN!
Hotel Kat Hizmetleri Eğitimi ve Dekorasyon Derneği (HOTED) Alanyanın olağan genel kurulu...
Detay için tıklayınız ...

HOTED ALANYA 6.HOUSEKEEPİNG OLİMPİYATLARI 2018 YARIŞMALARIN PUANLAMA KRİTER
Detay için tıklayınız ...

6.ULUSLARARASI HOUSEKEEPING OLİMPİYATLARI & ANFAŞ OTEL EKİPMANLARI FUARI
17-18-19-2O Ocak 2018 Tarihlerinde 29’ uncusu gerçekleştirilecek olan Antalya Anfaş Otel Ekipmanları Fuarında yerini alan Hoted ’in düzenleyeceği Housekeeping olimpiyatları, her yıl olduğu gibi bu yılda büyük ilgi görmesi bekleniyor.
Detay için tıklayınız ...

HOTED ALANYA ULUSLAR ARASI 6. HOUSEKEEPING OLİMPİYATLARI KATILIM FORMU
Detay için tıklayınız ...

DİKKAT EKSİKLİĞİ VE ETKİLİ İLETİŞİM - TÜRK TURİZMİNDE HOUSEKEEPING
Psikiyatrist Uzman Doktor Mustafa Erkan
Detay için tıklayınız ...

HOTED ALANYA ULUSLARARASI 5. HOUSEKEEPING OLİMPİYATLARI
Hotel Kat Hizmetleri Eğitimi ve Dekorasyonu Derneği (HOTED ) olarak üyelerimizi ve meslektaşlarımızı
Detay için tıklayınız ...

Online Ziyaretçi 1
Dün Tekil 72
Bugün Tekil 43
Toplam Tekil 147069